comprar viagra contrareembolso Lotnisko w Helsinkach. Dojazd do Helsinek i struktura. Templatka


Lotnisko w Helsinkach

Lotnisko w Helsinkach

Lotnisko w HelsinkachPort lotniczy Helsinki-Vantaa położony jest o 15 km od stolicy Finlandii w miejscowości Vantaa - czwartym co do wielkości wśród miast Finlandii. Jest to największe lotnisko w Finlandii - jedno z największych w całej Skandynawii. Rocznie obsługuje ponad 13 mln pasażerów i takie linie lotnicze jak British Airways, KLM, Sas, Lufthansa czy Aerofłot. Na lotnisku w Helsinkach lądują także samoloty LOTu. Lotnisko w Helsinkach zostało oddane do użytku na początku lat pięćdziesiątych - przed Olimpiadą 1952 roku. Lotnisko składa się z dwóch, powiązanych z sobą terminali oddalonych od siebie tylko o 250 metrów. Port lotniczy Helsinki-Vantaa jest doskonałym miejscem przesiadkowym na trasie do Azji ze względu na swoje położenie geograficzne - stąd bowiem wiedzie jedna z najkrótszych dróg do państw Azji.

Na lotnisku wprowadzane są najnowsze systemy pomocne pasażerom by ich pobyt na lotnisku i wszystkie sprawy formalne były załatwiane na lotnisku jak najprościej. Modernizowane są technologie ogrzewania jak i klimatyzacji tak aby były jak najbardziej energooszczędne. Otworzono też nowe sklepy, restauracje jak i kawiarnie. Dlatego lotnisko cieszy się uznaniem podróżnych jako jedno z lepiej oznakowanych i przyjaznych dla pasażerów. Na całym lotnisku istniej strefa darmowego internetu. Miła obsługa naziemna dopełnia reszty. Lotnisko jest też doskonale przygotowane do wszelkiego rodzaju anomalii pogodowych ze śniegiem na czele. Od lata port lotniczy stolicy Finlandii zajmuje czołowe miejsce w rankingach najbardziej przyjaznych lotnisk.

Plan lotniska Helsinki

Dojazd do Helsinek

Autobusy przewoźnika Finnair kursują do centrum Helsinek co 20 minut, a bilet kosztuje około 6 Euro. Do centrum można dojechać także autobusami komunikacji miejskiej. Koszt dojazdu taksówką to około 25-40 Euro w zależności or rejonu i korków na trasie. Mimo niedużej odległości dotarcie do centrum może zająć do godziny czasu. Miejski autobus 61 dowozi pasażerów do stacji kolejowej Tikkurrila. Stąd można dostać się zarówno do Helsinek jak i do innych miast Finlandii. Bezpośrednio z lotniska odjeżdżają też autobusy komunikacji międzymiastowej.

W 2012 roku Helsinki przyjęły zaszczytny tytuł Światowej Stolicy Designu - tym samym na lotnisku organizowane są wystawy z zakresu fotografii i sztuki użytkowej.