OrienteOriente - Park Narodów
Autor fotografii: Jarosław Fiderek 

fiderek.eu - studio graficzne: znaki firmowe, foldery, grafika, reklama, fotografia
alamakota.pl - fotografia - pejzaże, portrety, fashion, studio, plener, eventy, reportaże, zdjęcia produktowe etc.

Oriente do końcowa nazwa stacji metra, na której należy wysiąść by odwiedzić ten rejon Lizbony. Jest to olbrzymi kompleks komunikacyjny, który powstał do obsługi wystawy EXPO i który poza metrem skupia także stację kolejową i dworzec autobusowy.

W roku 1994 Lizbona była Kulturalną Stolicą Europy, a w 1998 roku gościła Wystawę EXPO '98. Na terenach powystawowych wyrosła z czasem nowoczesna dzielnica mieszkalna i doskonałe miejsce do odpoczynku i rekreacji.

"Oceany i ich dziedzictwo dla przyszłości" było temat przewodnim wystawy EXPO 98. Lizbona gościła targi w 500 rocznicę odkrycia nowej drogi do Indii przez Vasco da Gamę. Przez ponad 4 miesiące przez tereny wystawowe przewinęło się blisko 11 mln ludzi.

Tereny targowe zostały zbudowane zupełnie od podstaw jednak z gwarancją wykupienia poszczególnych budynków z chwilą zakończenia wystawy. Poza budynkami targowymi dla obsługi wystawy zbudowano kompleks stacji Oriente, przedłużono linię metra oraz oddano do użytku najdłuższy most w Europie - most Vasco da Gama - liczący ponad 17 km. długości.

 
Powered by Phoca Gallery