Lotnisko w Madrycie

Lotnisko Madryt Barajas


Madrid Barajas - lotnisko w MadryciePowstałe w 1928 roku lotnisko Madryt Barajas jest największym portem lotniczym w Hiszpanii. Rocznie obsługiwanych jest tu blisko 50 mln pasażerów co daje jeden z wyższych wyników wśród lotnisk Europy. Jeśli chodzi o powierzchnię to lotnisko w Madrycie jest prawdziwym gigantem - terminal T4 jest największym tego typu obiektem w Europie. Lotnisko Madryt Barajas składa się z czterech terminali z tym, że terminale T1, T2 i T3 są połączone bezpośrednio, a do terminalu T4 należy dojechać metrem lub bezpłatnym autobusem obsługi lotniska.

Narodowy operator - Iberia Airlines zapewnia ponad 50% ruchu lotniczego na tym lotnisku. Ze względu na swoje położenie Madryt stanowi doskonały most przewozowy łączący Europę z Ameryką Południową.

Transfer z lotniska

Najwygodniejsze połączenie z miastem zapewnia sieć metra linii 8, którego krańcowy przystanek zaczyna się przy terminalu T4. Należy jednak pamiętać, że przy transferze z lotniska/na lotnisko obowiązuje nieco wyższa taryfa niż przy bezpośrednich przejazdach metrem po mieście. W roku 2011 koszt przejazdu z lotniska wynosił 2 Euro, w pozostałych warunkach było to 1 Euro.

Sieć metra w Madrycie jest dobrze oznakowana i rozległa - tym samym z lotniska możemy dostać się metrem w niemal dowolny obszar miasta. Dojazd do Puerta del Sol - centralnego placu Madrytu wymagał dwóch przesiadek i skorzystania z trzech linii metra.
Metro w Madrycie kursuje od 6:00 rano do 1:45 w nocy.

Alternatywnie do centrum można dostać się linią autobusową nr 200, której przystanki znajdują się przy terminalach od T1 do T3.

Samoloty LOTu, Lufthansy czy Ryanair są obsługiwane przez terminal T1, Air France przez T2.